Zveme Vás na workshop „ISLAND – ŽIVOT NEUROLOGICKÝ PACIENTŮ“
Workshop se koná ve čtvrtek 17. 10. 2024 od 9.30 do 13.00 hod. v budově Tetris Office Building, 6. patro. Budějovická 1550/15a, Praha 4.
PROGRAM:
Evelína Milfort, DiS.: představení organizace Cerebrum, představení společného projektu s Islandem
Thorrun Hana Halldorsdottir M. Sc.: Fungování pacientských organizací na Islandu a jejich financování, představení Heilaheill, SLAG – islandská aplikace, která dokáže zachránit život, když nastane cévní mozková příhoda
Helga Thors Ph.D. CCC-SLP: Život s Afázií na Islandu – od akutní po chronickou fázi
Anna Berglind Svansdorsdottir M.Sc.: Skupinová logopedická terapie neurologických pacientů s afázií na Islandu
Mgr.Jana Horynová Ph.D.: shrnutí výměnného pobytu – cesty na Island, poznatky z pohledu klinické logopedky
-V rámci workshopu si můžete prohlédnout výstavu fotografií Ireny Grimové“ ISLAND – kouzlo Ledu a Lávy“
-Registrace (vstup zdarma) do 11. 10. 2024 na emailu: info@cerebrum2007.cz (s uvedením zda prezenčně či on-line.)
O přednášejících:
Thorunn Hanna Halldorsdottir M.Sc.
studovala psychologii na Islandské univerzitě a logopedii na katedře lidské komunikace na Dalhousie University v Kanadě. Má rozsáhlé zkušenosti s prací s neurogenními poruchami komunikace v akutní i chronické fázi. V současnosti pracuje v rehabilitačním centru Kjarkur jako logopedka, kde vede týmovou práci a mapuje klinické rehabilitační postupy. Zároveň je odbornou asistentkou na Islandské univerzitě, se specializací na praxi založenou na důkazech, na získaná poranění mozku a na alternativní a augmentativní komunikaci.
Helga Thors Ph.D. CCC-SLP
vystudovala islandštinu, lingvistiku znakového jazyka a tlumočení znakového jazyka na Islandské univerzitě. Magisterský titul v oboru logopedie získala na univerzitě v Readingu ve Velké Británii a doktorský titul v oboru komunikačních věd a poruch na univerzitě v Jižní Karolíně v USA. Na částečný úvazek se věnuje klinické práci s pacienty v univerzitní nemocnici Landspitali a provozuje vlastní soukromou praxi, kde poskytuje logopedickou péči lidem s neurogenními komunikačními obtížemi. Helga je také docentkou logopedie na Lékařské fakultě Islandské univerzity a koordinátorkou praxe pro studenty logopedie. Helga se specializuje na cévní mozkové příhody, poruchy řeči u dospělých, praxi založenou na důkazech a vedení studentů.
Anna Berglind Svansdóttir M.S.
vystudovala islandštinu na Islandské univerzitě a má titul magistra věd v oboru řečové a jazykové patologie. Jejím hlavním projektem bylo školení komunikačních partnerů v oblasti afázie pro zdravotníky. Pracuje v soukromé praxi, kde poskytuje logopedickou terapii dětem a dospívajícím, a také lidem s afázií či jinými neurogenními komunikačními potížemi. Také má kontrakt s pečovatelským ústavem a lékařským oddělením ve svém místě působení, kde rovněž poskytuje logopedickou terapii.
Mgr. Jana Horynová, PhD.
vystudovala logopedii na Katedře speciální pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde také dokončila své doktorské studium. V současné době působí jako učitelka logopedie na Pedagogické fakultě a 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Většinu svého pracovního času tráví jako klinický logoped na Klinice rehabilitačního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se věnuje dospělým pacientům se získanými neurogenními poruchami komunikace a poskytuje jim individuální a skupinovou logopedickou péči.