Tisková konference projektu profesionalizace Cerebra

V pondělí 2.5.2022 jsme pro novináře a veřejnost uspořádali tiskovou konferenci k zahájení projektu ZD-MGS3-005 „Profesionalizace činnosti CEREBRA“, který je podpořen Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem prostřednictvím Fondů EHP. Projekt má v příštích dvou letech zlepšit edukaci laické i odborné veřejnosti o důsledcích poškození mozku, jeho příčinnách a prevenci. Dále si klade za cíl zvýšit úroveň péče o osoby po získaném poškození mozku.

O nezbytnosti podobných edukativních kampaní promluvila i přednostka Kliniky rehabilitačního lékařství 1. LF UK a VFN v Praze doc. MUDr. Yvona Angerová, Ph.D., která zároveň v této souvislosti zdůrazňuje, že v ČR neexistuje zákon o rehabilitaci, který by adekvátní péči o osoby ze získaným poškozením mozku definoval. Do budoucna se jako důležitá jeví i spolupráce se zaměstnavateli, aby se pro své zaměstnance po získaném poškození mozku pokusili vytvářet vhodná pracovní místa a umožnili jim návrat do profesního života.

Detailní informace z tiskové konference naleznete v tiskové zprávě. Přikládáme i inspirativní příběh Zuzany, který je výpovědí o tom, čím si člověk po pranění mozku prochází při návratu k normálnímu životu.

Sdílet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *