STAŇTE SE
ČLENEM SDRUŽENÍ
Cena ročního členství je 200 Kč
Připravili jsme pro vás materiál, který můžete sledovat z pohodlí domova dokud nám situace neumožní se potkávat osobně
Peníze od vás pomohou přímo pacientům a jejich rodinám.
Číslo účtu je 2100861130/2010
Ergoterapie se zaměřuje na zlepšení samostatnosti a soběstačnosti klientů s respektováním jejich individuálních potřeb. Ergoterapeut je odborník s vysokoškolským vzděláním, který Vám může poskytnout pomoc v mnoha oblastech, omezujících kvalitu vašeho každodenního života.
Ergoterapie je ideální volba pro Vás, jestli potřebujete:
Doba trvání: 60 minut
Cena individuální domácí terapie: 250 Kč
Terapeut: Ergoterapeut
Po získaném poškození mozku může dojít k narušení schopnosti komunikovat. Cílem individuální logopedické konzultace je co možná nejvíce podpořit obnovení této schopnosti. Klient, popř. jeho nejbližší jsou edukováni o možnostech a způsobech domácího tréninku včetně doporučení či poskytnutí pracovních materiálů a pomůcek. Podle individuálních potřeb klienta mohou být nabídnuty náhradní způsoby komunikace.
Doba trvání: 60 minut
Cena individuální terapie: 250 Kč
Terapeut: speciální pedagog - logoped
Kognitivní neboli poznávací procesy nám umožňují smysluplně vnímat okolní prostředí a svět kolem nás. Mezi základní kognitivní funkce, které využíváme, patří paměť, pozornost, myšlení, zpracovávání informací, verbální či zrakově-prostorové schopnosti a také výkonná (exekutivní) složka našeho jednání. Při poškození mozku často dochází k narušení jedné nebo vícerých jmenovaných oblastí. Mohou se objevit problémy s koncentrací, krátkodobou pamětí, sníženou schopností učit se novým věcem či orientovat se v méně známém prostředí. Trénink kognitivních funkcí je souborem úloh a cvičení, který se na tyto potíže zaměřuje s cílem zlepšit jednání v aktivitách každodenního života. Jako doplněk nabízíme klientům počítačový program Happy neuron k domácímu tréninku.
90 minut skupinovou formou, cena 150 Kč
60 minut individuální formou, cena 200 Kč
Vyšetření kognitivních funkcí a vypracování zprávy
klient Cerebra 300 Kč
ostatní 500 Kč
Terapeut: psycholog
V září 2019 odstartovalo Cerebrum dvouletý podpůrný program - cyklus přednášek a aktivit svépomocného charakteru. Program je určen především pro neformální pečující o lidi po cévní mozkové příhodě či úrazu mozku, na kterých dlouhodobá péče o nemocného blízkého i její kvalita většinou závisí.
Při svých seminářích a diskuzích se přednášející, mezi nimiž jsou například neurolog, fyzioterapeut, ergoterapeut nebo sociální pracovnice, zaměřují na edukaci a zprostředkování informací především z oblasti sociálních a zdravotních služeb, komunikaci mezi pacientem a pečujícím, psychohygienu či prevenci syndromu vyhoření.
V rámci podpůrných svépomocných aktivit tvoříme, vaříme, hrajeme hry, cvičíme aj. Členové však získávají především bezpečný prostor a příležitost vzájemně si předávat a sdílet cenné zkušenosti.
Podporu nabízíme osobám se ZPM a jejich blízkým a pečujícím ZDARMA v rámci projektu
Podpůrná síť pro neformální pečující o osoby po ZPM - CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011272. Projekt je financován Evropským sociálním fondem Operační program Zaměstnanost.
Poradna nabízí podporu klientům se získaným poškozením mozku, ale i jejich blízkým v
psychicky náročnějších situacích. Pomáhá zvládat změny, které nastávají, a překonávat s tím
související problémy, ať už v rodině nebo v širším sociálním prostředí. V rámci konzultací s
psychologem je možné probrat aktuální i dlouhodobější prožívání těchto situací, zvážit
možnosti, jak přispět k jeho zlepšení, případně na základě individuálních potřeb navrhnout
další vhodné postupy.
Doba trvání: 60 minut, a další dle individuálních požadavků klienta
Cena terapie: 250 Kč
Terapeut: psycholog
Pomůžeme vám dosáhnout optimální funkce pohybového systému a zvýšit zlepšení posturální stability. Provádíme trénink mobility, chůze, nácvik relaxace a trénink aktivní hybnosti horních a dolních končetin.
ředitelka
Hlavním úkolem Jany je podpora našich pracovníků a partnerů, komunikace s donátory a institucemi, rozvoj sdružení a povědomí o naší činnosti.
Podílí se na vzniku žádostí o granty státní správy a mezinárodních fondů. Prezentuje aktivity sdružení v organizacích, jejichž je Cerebrum členem.
psycholog/ trénink kognitivních funkcí
Vyštudovala som jednoodborovú psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a do Prahy ma priviedol môj záujem o ďalšie vzdelávanie. Momentálne som frekventantkou jungiánsky orientovaného psychoterapeutického výcviku v rámci ČSAP. V minulosti som pracovala v Domove sociálnych služieb v Unhošti, kde som sa venovala psychologickému poradenstvu a tréningu pamäti pre seniorov. V Cerebre pôsobím od roku 2016 a vediem tu skupinový tréning kognitívnych funkcií. Práca s klientmi ma veľmi napĺňa a motivuje k ďalšiemu rozvoju.
Vo voľnom čase rada objavujem nové miesta, spoznávam nových ľudí a navštevujem tanečné kurzy.
logopedka, poradkyně a studentka prezenční formy doktorského studijního programu Speciální pedagogika na Univerzitě Palackého v Olomouci
Mám vystudovaný obor logopedie na Univerzitě Palackého v Olomouci (Mgr.). Logopedii jsem se prakticky začala věnovat již při svých studiích. Obzory jsem si mimo jiné rozšířila také při krátkodobých studijních pobytech v zahraničí (Belgie, Čína). Po dokončení studií jsem začala pracovat jako logopedka v nemocnici. Mám zkušenosti s dospělými osobami s neurogenními poruchami komunikace v akutní i chronické fázi onemocnění. Absolvovala jsem základní kurz Bazální stimulace a kurz Neurokognitivní rehabilitace.
V současnosti se věnuji dospělým osobám s poruchami komunikace v rámci terénní péče. Ve studiu jsem se rozhodla pokračovat, a tak se již druhý rok ve své výzkumné činnosti zabývám právě problematikou neurogenních poruch komunikace u dospělých osob. Neustále se tak snažím propojovat poznatky teorie s praxí. Naopak je mi práce s dospělými osobami inspirací k dalšímu zkoumání.
Logopedie je i mým koníčkem. Kromě toho ráda chodím na procházky s pejsky, chodím do divadla, cestuji, čtu velké množství knih a ráda si vychutnám dobré jídlo.