Projekty ANGIE a PRESTIGE-AF
U příležitosti Světového dne mrtvice (29.10.) Vám přinášíme na našich webových stránkách články o dvou evropských výzkumných projektech zaměřených na inovace v oblasti cévní mozkové příhody.
První projekt ANGIE
měl za cíl vyvinout inovativní způsob vyhledávání a rozpouštění krevních sraženin v mozku, které mohou způsobit ischemickou cévní mozkovou příhodu a vážné poškození mozku, pokud nejsou rychle léčeny. V rámci projektu ANGIE vyvinula skupina evropských výzkumníků pod vedením hlavního řešitele, profesora Salvadora Panèho, malého rozpustného mikrorobota, kterého lze vést krevním řečištěm pomocí vnějšího magnetického pole. Převratná technologie přenášela lék složitými mozkovými cévami, aby se dostal do zablokované tepny, a úspěšně ho ve vysoké koncentraci dopravila přesně tam, kde je potřeba.
Tento průlom by mohl změnit způsob léčby cévní mozkové příhody tím, že by se léčba stala bezpečnější a přesnější a pomohla by více pacientům zotavit se s menšími dlouhodobými problémy. Jedná se o vzrušující krok vpřed v boji proti cévní mozkové příhodě a nabízí naději pro miliony lidí na celém světě.
Pro více informací o tomto úžasném projektu přejděte na stránky zde.
Druhý projekt PRESTIGE-AF
si klade za cíl vyřešit složitou výzkumnou otázku: Měli by lidé, kteří přežili cévní mozkovou příhodu s fibrilací síní (srdeční onemocnění, které způsobuje nepravidelný srdeční tep a zvyšuje riziko závažné cévní mozkové příhody) a prodělali cévní mozkovou příhodu způsobenou krvácením do mozku, dostávat léky na ředění krve? Odpověď by mohla ovlivnit léčbu cévní mozkové příhody u mnoha pacientů, ale vysvětlit veřejnosti složitost tohoto výzkumu není vždy snadné. Aby je výzkumný tým do výzkumu zapojil, vytvořil „Escape the Clinic!„, inovativní pop-up únikovou místnost, která má zpřístupnit a zpříjemnit seznámení s klinickými studiemi.
Cílem v projektu Escape the Clinic! bylo zpřístupnit komplexní výzkum cévní mozkové příhody a učinit jej poutavým pro každého. Pomocí interaktivní únikové místnosti se nám podařilo účastníky nejen seznámit s klinickými studiemi, ale také zdůraznit zásadní roli, kterou výzkum hraje při zlepšování péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou a jejich výsledků,“ řekl Harry Jenkins z Imperial College London.
Chcetě vědět o této interaktivní únikové místnosti více? Přejděte na naše stránky sem.